Menu Zamknij

Inteligentne oświetlenie dla domu i biura

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak ważne jest oświetlenie w przestrzeni, w której przebywamy. Dlatego nie można lekceważyć znaczenia stworzenia skutecznego systemu oświetlenia podczas planowania lub aktualizacji istniejącej przestrzeni. Dobry projekt oświetlenia pozytywnie wpływa na wrażenia pod względem widoczności i estetyki jak i samej użyteczności. Oświetlenie szynowe to innowacyjne, a zarazem uniwersalne rozwiązanie, które doskonale się sprawdzi w naszych domach, mieszkaniach, powierzchniach biurowych czy w galeriach handlowych.

To unikatowy system lamp przytwierdzonych do szyny. Jego zaletą jest możliwość ukrycia wszystkich elementów technicznych, ponieważ szynę można ulokować bezpośrednio w suficie. Na szynach możemy zainstalować lampy wiszące lub ruchome reflektory, które sprawdzą się zarówno w charakterze głównego oświetlenia, jak również jako punktowe źródło światła. Głównym atutem oświetlenia szynowego jest jego elastyczność i możliwość adaptacji. Szyny występują w różnych długościach, które można przycinać i łączyć za pomocą akcesoriów (zarówno sztywnych, jak i elastycznych) w celu zmiany konfiguracji układu prowadnic. Gdy tor jest już na miejscu, głowice oświetleniowe są następnie wpinane w tor w odpowiednim miejscu. Głowice oświetleniowe można dostosować i ustawić pod odpowiednim kątem – w zależności od potrzeb możemy regulować kierunek, długość i intensywność strumienia świetlnego.

Oświetlenie szynowe ma wiele zastosowań w różnych sektorach, w tym:

  • Komercyjne oświetlenie w biurach i galeriach handlowych ze względu na jego elastyczność i łatwość dostosowania do własnych potrzeb.
  • Oświetlenie przestrzeni przemysłowych – ponieważ oświetlenie szynowe może być zawieszone na suficie, jest wykorzystywane w projektach przemysłowych do efektywnego oświetlenia wysokich hal i przestrzeni oraz kluczowych stref zadaniowych.
  • Oświetlenie przestrzeni w sprzedaży detalicznej – oświetlenie toru handlowego służy do akcentowania ekspozycji sklepowych i wzmacniania pozytywnego wrażenia przestrzeni. Ten rodzaj oświetlenia podkreśla jakość i atrakcyjność oferowanych produktów.
  • Oświetlenie prywatnych przestrzeni w mieszkaniach i domach – oświetlenie szynowe doskonale się adaptuje w całym domu, niezależnie od tego, czy ma ono podkreślać dzieła sztuki i rodzinne pamiątki, czy też jako oświetlenie zadaniowe w pomieszczeniach takich jak kuchnia, pralnia i sypialnie.